Csoki a mentett kutyus

Csoki a mentett kutyus

Miért is fontos, hogy szakember segítségét kérjük egy menhelyről befogadott kutyus neveléséhez?

Egyre többen fogadnak be menhelyről, esetleg utcáról vagy éppen egy lakatlan háznál lévő, sorsára hagyott kutyát, akik ismeretlen előéletük miatt, jó eséllyel rendelkeznek a szocializáció hiányával, mentális problémával, illetve traumatikus élményekkel.

Ebből adódóan bizalmatlanok és nem tudnak megfelelően kommunikálni az emberekkel, vagy a fajtársaikkal.

Megértésre, empátiára, türelemre és egy szakember segítségére lesz szükség, aki segít kialakítani a beszoktatás pontos menetét.

A következetesség és a határok felállítása ilyen esetekben is elengedhetetlen.

A cél, hogy ne csak a kutyád érezze jól magát az új otthonában/környezetében, hanem egy kölcsönös bizalomra és tiszteletre épülő harmonikus kapcsolat alakuljon ki kutya és gazdája között.

Csokit elég rossz körülmények közül, sérülten mentette az ideiglenes befogadó családja. Örökbe szeretnék adni, ám tisztában vannak vele, hogy egy sánta, fekete, keverék kiskutyának vajmi kevés esélye van gazdára találni főleg, ha nulla szocializációval rendelkezik.

Csoki szocializációs tréningje megkezdődött.
Az egyik legfontosabb dolog, amit meg kell tanulnia, az a behívás.

Fontos, hogy először rövidebb távolságról tudjuk stabilan behívni, majd fokozatosan növelhetjük a távot.

A tanulási fázisban egy hosszú (10m-es) futószárat teszünk a kutyára, hogy tudjuk korrigálni a behívást.

Természetesen a jutalmazás sem maradhat el ilyenkor, ami lehet egy finom falat, a kedvenc játéka, vagy akár szóbeli és érintő dicséret is.

A lényeg, hogy ezzel erősítsük meg a helyes cselekedetét.
Figyeljünk arra, hogy ha a hívásunkra elindul felénk a kutyusunk, de félúton meggondolja magát és irányt vált, ne szidjuk le!

Szolgáltatásaink között megtalálod a kutyusodnak megfelelő képzést, illetve lehetőséged van szocializációs képzésen részt venni, akár az otthonodban is.